Internationella koordinatorer

Är du intresserad av utbytesstudier och har frågor? Kontakta oss på outgoing@lth.lu.se

Information om internationella möjligheter

Utbytesstudier

Therése Koglin
Internationell koordinator för utresande utbytesstudenter
therese.koglin@lth.lu.se
046 222 92 45

Sophia Nilsson Dequidt
Internationell koordinator för utresande utbytesstudenter
sophia.nilsson_dequidt@lth.lu.se
046 222 33 81

Stephanie Jung
Internationell koordinator för utresande utbytesstudenter
stephanie.jung@lth.lu.se
046 222 37 20

Betyg från dina utlandsstudier

Kontakta receptionen på studiecentrum för att hämta ut dina betyg (om de skickats med post) från dina utlandsstudier.

Kontaktuppgifter LTH:s reception på studiecentrum

Övriga koordinatorer

Cecilia Bruhn
cecilia.bruhn@lth.lu.se
046 222 67 33

Internationell koordinator för: International coordinator for the International Master's Programmes Disaster Risk Management and Climate Change Adaptation, Embedded Electronics Engineering, Logistics and Supply Chain Management, Nanoscience, Photonics, Production and Materials Engineering and Wireless Communication.

Cecilia Nilsson
cecilia.nilsson@lth.lu.se
046 222 97 22

Internationell koordinator för: Biotechnology, Food Innovation and Product Design, Food Technology and Nutrition, Industrial Design, Machine Learning, Systems and Control, Sustainable Energy Engineering and Water Resource Engineering.

Lykke Jacobson
lykke.jacobson@lth.lu.se
046 222 72 01

Internationell koordinator för: Architecture, Energy-Efficient and Environmental Buildning Design, Fire Safety Engineering, Pharmaceutical Technology; Discovery, Development and Production, Virtual Reality and Augmented Reality and Sustainable Urban Design.

Åsa Foster
asa.foster@lth.lu.se 
046 222 97 46  

Arbetar deltid som internationell koordinator

Email för inresande studenter / Email for international exchange studentsincoming@lth.lu.se

Andréa Tarlé Borgström
Internationell koordinator för inresande utbytesstudenter
andrea.tarle_borgstrom@lth.lu.se
046 222 34 11

Carl-Johan Andersson
Internationell koordinator för inresande utbytesstudenter
carl-johan.andersson@lth.lu.se
046 222 15 11

Stephanie Jung
Internationell Koordinator för inresande utbytesstudenter
stephanie.jung@lth.lu.se
046 222 37 20

Avdelningschef

Emelie Stenborg
046 222 37 10
emelie.stenborg@lth.lu.se

Här hittar du oss

Besöksadress:
Kårhuset
John Ericssons väg 3
Lund

Postadress:
LTHs kansli
Box 118
SE-221 00 Sweden

Möte bokas via email!

Sidansvarig:  | 2020-11-24